Home / Glasswalking

Glasswalking

Glasswalking

czyli warsztat chodzenia po rozbitym szkle

chodzenie po szkle

Chodzenie po szkle, podobnie jak chodzenie po ogniu jest warsztatem motywacyjnym, wykorzystującym proste prawa fizyczne. Z ich pomocą uruchamia drzemiące w nas psychiczne moce.
Często zresztą te dwa warsztaty są ze sobą łączone.

Co jest porzebne, żeby bezboleśnie przejść po rozbitym szkle?

  • oczywiście rozbite szkło – to podstawa
  • wiara w w to że się uda, jest to proste i bezpieczne. Paradoksalnie przecież wiele otaczających nas rzeczy nie wygląda na takie jakie są w istocie. Sprawiają tylko pozory a nasza psychika wytwarza mające chronić nas blokady. Ich przełamanie bywa niekiedy bardzo trudne, bo przecież wiemy, że zbite szkło jest ostre i może zrobić nam krzywdę.
  • dobry instruktor, który dosłownie i w przenośni poprowadzi na za rękę. Bądź co bądź są jednak pewne tajniki, które musi nam przekazać abyśmy nie zrobili sobie krzywdy.

Czy do glasswalkingu używa się prawdziwego szkła?

  • Jak najbardziej. Możemy użyć dowolnego szkła. Zwykle wykorzystujemy szklane butelki, które tłuczemy i kruszymy przy uczestnikach.

Czy podczas warsztatów chodzenia po szkle zdarzają się skaleczenia lub wypadki?

  • Podobnie jak przy wszelkich sportach i próbach ekstremalnych drobne ryzyko kontuzji istnieje zawsze.
    Skaleczenia są możliwe, jednak zdarzają się niezwykle rzadko. Warunkiem jest słuchanie poleceń instruktora, dokładne zwracanie uwagi na kroki, na to co czujemy i przede wszystkim zachowanie spokoju.
    Na takie ewentualne przypadki skaleczeń posiadamy materiały dezynfekujące. Żadna dalsza pomoc nie jest potrzebna.

W jaki sposób chodzenie po szkle wpływa na psychikę?

  • Przede wszystkim jest to bardzo dobry warsztat motywacyjny. Osoba przełamując własny lęk i opory uświadamia sobie, że możemy dużo więcej niż nam się wydaje. Udowadniając sobie, że dokonała czegoś prawie niemożliwego staje się gotowa do przełamania innych „ograniczników”.
    Wejściu na szklany dywan zawsze towarzyszy duża dawka adrenaliny. Natomiast w momencie zejścia   pojawia się uczucie podekscytowania i radości. Brawa, wiwaty, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.

Warsztaty łączymy nieraz z integracyjnymi warsztatami bębniarskimi.


Sprawdź nas i zarezerwuj termin.

+48 601 171 000 | biuro@etno.pl
Więcej naszych atrakcji integracyjnych, eventowych i koncertowych znajdziesz na stronie www.etno.pl

Top